Ekonomi ve

 

Yüksek Performans için...

 


DÖKÜMLÜ SAC

 

SAFF Fren Balataları'nın üretimi en iyi hizmeti çalışma kriterlerine göre belirlemekle müşteri memnuyiyeti sağlamaktır.

 

SAFF Fren Balatalarında kullanılan yüksek teknoloji gelişimi balata üretim kriterlerini'de her geçen gün değiştirmektedir. SAFF Fren Balataları balata üretimini sektörel çalışma dağılımını göz önünde bulundurarak gerçekleştirmektedir. Birkaç marka ağır vasıta araç grubunun aynı ürünü kullanması farklılık gösteren bir çalışma ortamı yaratmıştır.
Hafif yükle uzun yol çalışan bir nakliye aracı ile kısa mesafe ağır tonaj çalışan bir harfiyat aracı, markaları farklı olmasına rağmen aynı fren balatasını kullanmasından dolayı ürün performans hizmeti değişmektedir.
Bu durumu SAFF Fren Balataları ortak kullanıma uygun avrupa kriterlerinde üretilen yüksek kaliteli dökümlü saca sahip özel üretim balataları ile kriterlere uygun performansı yakalamıştır. Mercedes Actros, Axor, DAF, Scania, Iveco markalı araçlarda aynı olan 29087 WVA refarans numaraları fren balatasını dökümlü sac olarak üretimini gerçekleştirmiştir.

 

 

Balatanın sürtünme sırasında ortaya çıkan ısı değerini kısa bi sürede yok etmek ve ısınmayı geciktirmek amacı ile tasarlanmış bir uygulamadır. Balatanın çalışma ortamında maruz kaldığı çalışma ısı değerleri balata ömrünü ve fren tutuş performansını direk etkileyen bir unsurdur. Isınmanın geciktirilmesi standartlara uygun bir performans durumu dökümlü balata sacı ile sağlanmıştır. Yüksek maliyetli ve teknolojik bir çözümdür.

Disk Fren Balatası Özel Üretim Disk Balatası Kampana Fren Balatası