Ekonomi ve

 

Yüksek Performans için...

 

 

 

 

KAMPANA BALATA

 

SAFF Kampana fren balata grubunda, Disk Fren grubunda olduğu gibi ekonomi ve performans için birçok yenilik ile ürün çeşidinin gelişimini sağlamaktadır.

Kampana fren balatalarında yapılan arge çalışmaları neticesinde orta ve yüksek sürtünme kat sayısına sahip olan özel bir formül kullanmaktadır. Aşırı sıcaklık ve aşınmaya karşı geliştirilmiş FDR 04 adıverilen avrupadan çeşitli materyalleri ithal edilen yüksek maliyetli bir formül ile üretilmiştir. SAFF Fren Balataları ağır koşullarda çalışan kamyon otobüs ve dorsey grubu araçlarda kullanımı tavsiye edilen bir ürün grubudur.

 

 


 


 

Elonstik ve Zımparalı Yüzey Uygulaması

 

SAFF Kampana Fren Balatalarında uygulanan Elonstik ve Zımparalı yüzey uygulaması kampana balatanın montajından hemen sonra fren tutuş performansının etkili ve kısa sürede uyumunu sağlayan yüksek maliyetli özel bir üründür. Zımpara özelliği kampananın yüzeyinde oluşan parlama ve sertliği alarak uygun bir çalışma ortamı sağlar. Elonstik yüzey kaplaması kampana yüzeyinde oluşan deformasyona uğramış çöküntülü çalışma yüzeyine balatanın tam yüzeysel bir temas sağlayıp kısa sürede fren balatasının uyumunu sağlayan özel bir üründür.

 

 


 

Özel Olarak Ürettik...

 

SAFF Fren Balataları kampana balata ürünlerinin montajında en iyi çalışma ömrünü tüketicisine sunmak için balatanın çakım perçinini kendi ürün kalitesine uygun olarak üretip, ürün ile birlikte tam montaj takımı olarak sunar.

 

 

 

Balata çakım perçini kampana fren balatasının çalışma ömrünü tamamlama'da en önemli unsurlardan biridir.

 

Fren pabucu üzerine balatanın bağlayıcı ekipmanı perçindir.
Kullanılan perçin kalite değerinin düşük olması fren pabucuna çakılan balatanın ömrünü tamamlamadan diğer çalışan ekipmanlarada zarar verecek düzeyde sorun yaşanmasına sebep olur. Fren balatasının çalışma ortamındaki yüksek ısı derecesi kalitesi düşük bir perçinin deformasyona uğramasına sebep olur. Bu deformasyon balatanın pabuç üzerinde oynaması ve kopması anlamına gelir. Böyle bir durum karşısında genel anlamda sorun yaşanır. İç piyasa şartlarında çeşitli maliyet artışlarından dolayı çok çeşitli alternatif perçin üretimleri mevcuttur. Hatalı bir perçin ile kullanılacak SAFF markalı fren balatasında yaşanacak olan sorun hizmet kalite ve performans anlayışına uygun değildir. SAFF üreticisi ve marka sahibi olan ORSAN OTOMOTİV bu tür hatalara sebebiyet vermemek için SAFF Kampana Balata ürünlerinin doğru hizmeti ve performansı gösterebilmesi adına, SAFF balatalarında kullanılabilecek iyi kalitede çakım perçinini SAFF ürünleri için özel olarak üretmiştir. Her ne kadar maliyetlerin önemli olduğu bugünkü piyasa şartlarında öncelik kullanılan SAFF ürün grubunun performans ve kalite hizmetidir.
SAFF markalı kampana fren balatası çakımında kullanılması gereken çakım perçini ile tüketiciye ulaşması bir hizmet uygulamasıdır.

 


 

Takım Balata Kutulama ve Ambalaj

 

SAFF Kampana Balataları'nda alışılmışın dışında bir ambalaj sistemi kullanılmıştır. Bir takım, yani 1 dingil fren balatası, 8 adet balata yaprağından oluşmaktadır. Piyasada satışı gerçekleşen ürünlerde, 4 yapraklı 2 paketten oluşan ambalajlama sistemi kullanılmaktadır. Bu ambalajlama sistemi depolama sevkiyat ve ürün bulma noktasında zorlayıcı ve karışıklığa sebep olan bir durumdur.

SAFF Fren Balataları 1 takım, yani 1 dingil balatasını tüketicisine hiç bir depolama ve ürün karışıklığı yaşanmaması için bir kutu içerisinde tam takım olarak sunmaktadır. Depolama ve ürün stok çalışmasında etkileyici ve kolay çözüm sunan bu uygulama SAFF Fren Balataları tarafından düşünülen bir hizmet uygulamasıdır.

 


Disk Fren Balatası Özel Üretim Disk Balatası Kampana Fren Balatası