Ekonomi ve

 

Yüksek Performans için...

 


DİSK BALATA SACI

 

SAFF Fren Balatalarında yüksek ısı ve ani frenleme etkisi karşısında balatanın sacdan ayrılma veya kopma durumunun oluşmaması ürün bütünlüğünün bozulmaması ve ürünün yapısal değerini koruyabilmesi için SAFF ürünlerinde yüksek maliyetli, hasır örgülü, deliksiz balata sacı kullanılmıştır. Bu yüksek performans ve kaliteli çalışma ömrü sunan yeni bir sistemdir.

 

Balatanın sac ile olan bağlantısını sağlayan hasır örgü, balatanın üretiminde hammaddenin yüksek kalitede saca tutunabilmesi özelliğini taşır. Uzun yıllardır üretimde kullanılan delikli balata saclarının ortaya çıkardığı sorunlar ani frenleme ve ısı karşısında balatanın sacdan ayrılma ve kopma problemini gidermek için SAFF Fren Balatalarında hasır örgülü, deliksiz balata sacı kullanılmıştır.

 
SAFF Fren Balatalarında Yüksek Kalitede Hammade Kullanılmıştır...

 

Balata materyalinin kalitesi kullanılan formülün içeriğindeki kimyasalların maliyeti ile biçimlenmektedir.

 

SAFF Fren Balatalarında, Avupada üretilen yüksek kalite ve yüksek maliyetle temin edilen ve iç piyasadan temin edilemeyen özel kimyasallar kullanılmıştır. SAFF Fren Balatalarının formülasyonu piyasadaki ürünlerin eksik performansları değerlendirilerek zenginleştirilmiştir. Bu durum, SAFF markalı balataların performanslı bir ürün olmasını sağlamıştır. Üretilen her SAFF balata normal çalışma şartlarının dışında performans göstermesi için düşünülmüştür.

 
ELONSTİK VE ZIMPARALI YÜZEY

 

SAFF Fren Balatalarında özel olarak kullanılmış olan ELONSTİK ve ZIMPARA özellikli yüzey kaplaması Avrupa normlarında olan yüksek kaliteli bir hizmet uygulamasıdır.

 

 

 

Kullanılmış fren diski veya fren kampanası yüzeyinde oluşan deformasyon yeni montajı gerçekleşen bir balata için uygun değildir. Yeni montajı gerçekleşen balatanın en iyi çalışma ortamını sağlamak için hazırlanmış özel bir formül olan Elonstik Zımparalı Balata yüzeyi çok etkili bir alışma ve uyum süreci sağlar.

 

Montajı gerçekleşen SAFF markalı balata zımpara özelliği sayesinde fren diski veya fren kampanasındaki çalışmış yüzey sertliğini alarak yüzey ön temizliğini gerçekleştirir. Elonstik kimyasal ile SAFF Fren Balatası fren diski ve fren kampanasının yüzeyindeki çöküntülü noktalarda balatanın tam temas etmesini sağlayan bir özelliktir. Balatanın ilk montajında alışma sürecini minimuma indirip tam tutuş performansı sağlamak ve uygun çalışma yüzeyi yaratmak için düşünülmüş yüksek maliyetli özel bir formuldür.
AKSESUAR

 

SAFF Balatalarının satışı bütün aksesuar montaj ekipmanlarıyla gerçekleşmektedir. Her yeni SAFF marka fren balatasının montajında gerekli olan tüm montaj ve aksesuar takımları ürün ile birlikte sunulmaktadır.

 

Fren balatası yüksek ısı ve kuvvetli bir direnç altında çalışmaktadır. Kullanılan aksesuar materyalleri bu çalışma şartları altında balatanın ömrü ile kendi ömrünü de tamamlamaktadır. Montaj ekipmanlarının maruz kaldığı ısınma ve soğuma dış korozyonlar montaj ekipmanlarının deformasyona uğramasına sebep olur. Her yeni balata ile kullanılacak yeni aksesuar takımı balatanın daha iyi hizmet vermesini ve sistemli çalışmasını sağlayan bir tamamlayıcı unsurdur.


Kullanılan aksesuar kalitesi yüksek seviyede olmalıdır. Balata ömrünü tamamlamadan montaj ve aksesuar kitinin deformasyona uğraması balatanın çalışmasını da etkiler ve verimi düşürür. Bu hataların oluşmaması için SAFF Fren Balatalarında yüksek kalite aksesuar ve montaj ekipmanları kullanılmıştır.

 


Disk Fren Balatası Özel Üretim Disk Balatası Kampana Fren Balatası